Jdi na obsah Jdi na menu
 


Eventy / Events

venty jsou různé speciální události, které se dají provozovat po celém světě WoW. Obvykle mají za úkol rozptýlit hráče od neustálých questů, procházení instancí nebo PvP bojů. Mohou být ale také spjaty s nějakou událostí nebo svátkem v reálném světě (např. Vánoce).

 

Stranglethorn Fishing Contest


Každou neděli v roce, jak zjistíte po nahlédnutí do svého kalendáře, se v lokaci Stranglethorn Vale pořádá velký rybářský event Extravaganza. Podél pobřeží uvidíte rybáře obou frakcí, kteří se jako o život snaží nachytat co nejvíce ryb a hlavně chytit speciální rybku, která znamená extra itemy. Vše se má tak, že závod začíná přesně, když ručičky na hodinách odbijí 14:00 herního času a trvá celé dvě hodiny až do 16:00. Během této doby musíte běhat jako splašení po celém, pobřeží a hledat malé skupinky rybiček (školky) pod hladinou, hodit do jejich středu chutnou návnadu a pak sledovat plovák :) Vašim úkolem je chytnout 40 ryb z těchto rybích školek a následně je odevzdat jako první v BootyBay u goblinů. Rybičky nejdou skladovat déle než 4 hodiny v batohu ani nejdou darovat nějakému hráči. Tím je zajištěno, že nikdo nemůže podvádět a vyhraje jen ten nejlepší rybář.

ypadá to velmi jednoduše a nudně, ale i obyčejné rybaření v sobě může skrývat srandu a adrenalin. Jak už jsem se zmínil, rybařský kontest probíhá pro obě frakce (ali i horda) zároveň a proto když si chytnete nějaký dobrý flek a přijede tam nepřítel, tak ho začne svrbět ruka na zbrani a pravděpodobně vás napadne nebo v tom lepším případě nahodí vedle vás a začnem vám "vyžírat" vaše rybky a snižuje tím šanci na vítězství. Každá školka rybiček má ale také omezený počet vylovených rybek, který se pohybuje něco okolo 10 - 15 vytažených rybek, což znamená, že se budete muset neustále přesouvat a hledat nové a nové fleky.

Lákavá výhra

ak už bylo zmíněno, nerybaří se zadarmo. Rybky které chytíte můžete odevzdat u goblinů v bootybay i když nevyhrajete a oni vám na oplátku odlehčí ze svých váčků se zlatem. Ovšem pokud se vám podaří chytnout jednu ze speciálních rybek (jsou celkem 3, každá po jednom kuse), čekají na vás velmi zajímavé rybářské pomůcky Vyšší skill = větší šance na úspěch

všemže čím vyšší fishing skill máte, tim větší je vaše šance chytnout speciální rybičku. Nejvyššího skillu by se teoreticky mělo dát dosáhnout těmito itemy a enchanty: Závěrem ...

rom toho se stává že chytnete i ryby které se dají normálně sníst a tím vás uzdraví. K zahození také není, pokud zrovna skillujete cooking nějakou tu rybku opéct na ohýnku. Celkově je tento kontest velmi pěkné spestření hry a způsob jak se odreagovat od věčného expení, farmení, raidování a podobných věcí. A navíc co může být lepšího než se svými kamarády nahodit udici a sledovat jak si slunce hraje s vodní hladinou Stranglethornského zálivu a jak v džungli za vámi zpívají ptáčci? :)

 

Darkmoon Faire

arkmoon Faire je zatím nejzajímavějším eventem vůbec. Je to putovní představení, které cestuje po světě a vždy na začátku každého měsíce se na pár dní zastaví na některém místě v Elwynn Forestu nebo Mulgore. Ve Faire můžete navštívit exotické vendory, kteří nabízí zboží, které nelze jinak získat. Lze zde také za velmi zajímavé odměny směnit nasbírané sady karet, které byly rozesety po celém světě a obvykle padají z bossů v instancích.

Příjezd Faire se koná ráno každého prvního pátku v měsíci, následně se tři dny staví stánky a v provozu je až následující pondělí. Na svém místě vydrží pět dní a v sobotu po ránu opět odjíždí.

Hlavní atrakce Darkmoon Farie
  • Speciální jídla a Delikatesy
  • Světoznámé drinky a destiláty
  • Vzácné suroviny (kůže, květiny)
  • Možnost zakoupní vlastní žáby nebo míče
  • Možnost získání unikátních trinketů a necků za složíte Q
  • Závody malých RC Gnom/Goblin autíček
  • Exotická zvířata z celého světa
  • Atrakce: Neuvěřitelná žába co pije pivo na ex :)
  • Kanón na odpalování lidi BLASTENHEIMR 5000 Ultra Canon (pouze TB)
Trailer zachycujicí všechny atrakce Určitě si do notýsku poznamenejte kdy Darkmoon Farie přijíždí do vašho města, protože pokud ho promeškáte, dalšího se dočkáte až za 2 měsíce :P